Rekabet Etmeyen Kazanır

Rekabet Etmeyen Kazanır

  Geleceğin kendine özgü ve önemli olmasının nedeni bilinmezlik içinde yer almasıdır. Bu belirsizliğin temellerini ise her geçen gün atmış oluyoruz. Peki bu geleceği tasarlayanlar kimler olacaktır ? 
 
  Teknoloji ve küreselleşme farklı yönleri olan kavramlar olup aslında her ikisine de aynı anda sahip olmak gerçek anlamda zordur. Çünkü dünyada kısıtlı kaynaklar vardır ve bu kaynaklar uygun teknoloji ile kullanmaz ise küreselleşme sürdürülebilir olmayacaktır. Bu teknolojiyi ise bu yukarıdaki sorunun karşılığındaki kişiler yerine getirecek ve pozitif anlamda küreselleşen dünyanın geleceğini tayin edeceklerdir.
  Bana göre ise bu kişiler aslında hayal edilmeyen teknolojileri hayata geçirdiklerinde bir rekabete girmeyeceklerdir. Çünkü bilecekler ki aslında “rekabet” toplumların hepsinde var olan bir ideolojidir. Onu öğütlerler, yasallaştırırlar, boyun eğerler – eğdirirler ve en sonunda o kısır döngü içine sizi hapsederler. Eğitim sistemleri de bunu görmezden gelerek daha da takıntılı şekilde beslerler ve güya gerekli olduğunu yedirirler. Ama malum kişiler bunun yıkıcı bir yalan  olduğunu bilerek dünyaya rekabetsiz bakarlar. Tek olurlar ve tekel olacaklardır !
 
  Bu tek kişiler ise aslında daha önce olmayan şeye odaklanırlar. Önceden olmayan şey bir kaç kişinin eline geçtiğinde ise milyonlara ulaşacaktır. Ulaştıkça büyüyecek büyüdükçe güçlenecektir ve en sonunda ise MARKA olacaktır. Tek ve tekel olmanın işte yol haritası budur. 
 
  Özetle rekabete girmeden var olmayanı hayal ederek onu yaratmak… Bu anlayış sürdürülebilir küreselleşmede rakipsiz olacaktır ! 
 
 2017 gerçek anlamda hepimiz adına zor bir yıl olacak. Tek çare kenetlenmek, sarılmak…
O sebeple sizlere sağlık, mutluluk, huzur getirmesi ve kimseyle rekabete girmeden geçireceğiniz  YENİ YIL olması dileğiyle…
 

Buralarda Paylaş

Yorum gönder

You May Have Missed