Hakkında

Volkan AŞKUN

  Farklı olmayı amaçlamadan farklı olan biriyim. 
 
  • İlkokulda öğretmenlerin ileride ne olacaksın Volkan dediklerinde herkes gibi doktor, hakim, öğretmen gibi basma kalıp söylemler yerine “Atatürk” olacağım diyecek kadar farklı.
  • Bu uğurda Heybeliada Askeri Deniz Lisesi kazanıp 2 yıl sonrasında bırakacak kadar farklı. 
  • Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliğinde okurken uluslararası dans festivalleri organizasyon sorumlusu, profesyonel dans sporu eğitmeni ve hakemi,hatta Dans Sporları Federasyon Yönetim Kurulu üyesi olacak kadar farklı (zor bölümde okuyup bu kadar dallanıp budaklanırsak o bölüm çokkkk uzun yıllar bitmez tabii 🙂 ). 
  • Hacettepe Üniversitesinde bunlar yetmiyormuş gibi kanser tedavisi ve ilaçları üzerinde yapmış olduğum bitirme projemin akabinde 1 yıl sonrasında ruhsal sağlımı tamamıyla bozmamak adına Tıp Fakültesi Biofizik masterını bırakacak kadar farklı.
  • Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı masterı yaparken “mühendis insanların sosyal alanlarda yer alması kadar aptalca bir şey olamaz” söyleminde bulunanlara karşı sonuna kadar savaşacak kadar farklı.
  • Tezsiz olarak geçen bölümümden “GTH Bakanlığının Tarıma Yönelik Eğitim Çalışmaları ve Bunun İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Açısından İrdelenmesi” konulu tezi bitirerek kırsal alandaki insanların durumları için projelerime devam edecek kadar farklı. 
  • İnsan Kaynaklarının yönetim kademelerinde yer alırken para politikalarından geri kalmaması adına Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri doktorası yapmayı hedefleyecek kadar farklı.   
 
  Evet benim senden farkım özetle bunlar. Ama unutma ki senin benden farkın ise bizi aslında tamamlayacaktır. O sebeple farklara farkındalıkla yaklaşman ve paylaşımın güzelliğini fark etmen dileğiyle,  mutlulukla kal derim 😉
Reklamlar