Doğru Soru Sormak

  Bir yolcu, yol üzerinde iki farklı köye uzanan bir yol ayrımına gelir. Bir köyde, insanlar daima yalan söylemektedir, diğer köyde ise insanlar daima doğruyu söylemektedir. Yolcu, herkesin daima doğruyu söylediği köyde bir iş yapmak zorundadır. Köylerden birinde yaşayan bir adam, çatalın ortasında durmaktadır ama hangi köyde yaşadığına dair bir işaret yoktur. yolcu adama yaklaşır tek bir soru sorar. Adamın cevabından , hangi yolu izleyeceğini bilir .Yolcu ne sormuş olabilir ? 

  Hayatımızda çoğu zaman kararlar almak adına yol ayrımlarına geliriz . Orada ise esasen doğru soruyu soranlar gitmek istedikleri yoldan devam edebiliyorlar. Peki bu doğru soruyu insanlar nasıl sormayı düşünebilecek yada öğrenebiliyorsa nasıl öğrenecek ? 

  Açıkçası bunun için benim bildiğim bir reçete yok. Ama rahatlıkla söyleyebilirim ki eğer sorduğun sorunun alternatif cevaplarını aklından geçirmek istiyorsan tek yapmak gereken “Kitap Okumak” eylemini gerçekleştirmen. Belki de bu sebeple yukarıdaki gibi basit soruları da cevaplayabilirsin !
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s