İsterseniz Bir Aile Olabilirsiniz, Gloria Ailesi Gibi…


 Bugün (25 Ekim 2015), Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden konuklarına sunduğu kapsamlı ve özenli hizmetlerle misafir memnuniyetini zirveye taşıyan Gloria Hotels & Resorts, Türk misafirperverliğini ve inceliğini profesyonel boyuta taşıyarak otelcilik anlayışının duayenlerinden olduğunu tekrar gösterdi. Bugün dünyanın saygın organizasyonlarından IRONMAN‘in Gloria Ironman 70.3 e ev sahipliği yaparak ülkemize saygınlık getirecek bir işe imza atmış oldular.

 Yarışmayı yakından ve baştan sona takip etme fırsatım oldu ve bir İnsan Kaynakları bakış açısıyla, farklı bir organizasyonun sorumlularından olarak ve ülkemde böylesi bir değeri görmekten mutluluk duyan bir birey olarak biraz analizlerimden bahsedeceğim, bunu da Gloria ailesinin inandıkları “Değerlerimiz” le yapacağım.

 Gelişen ve değişen dünyada müşterilere yada diğer bir deyişle misafirlere bir şey anlatmak için bir anlayış ve kültür geliştirmeli ve öğrenmek isteyenleri bilgilendirmelisiniz. Böyle yapılırsa uygun bir pazar gibi görünen şey, hayal ettiğinizden daha fazla insanı kendine çekecektir. Bunu “Başkalarına değer vermek” ile yaratmışlar…

 Çoğu şirkette orta düzey yöneticiler, hatta işe yeni giren çalışanlar riskli, cesur fikirlerin ateşli savunucuları haline gelirler. Patron olarak yeni fikirlere kulaklarınızı tıkarsanız şirketiniz için büyük fırsatları kaçırmış olursunuz. “Fark yaratmak” ile bu durumu kendi lehlerine çevirecek olgunlukta riskleri bahsettiğim şekilde alabilmekteler.

 Yeni şirketler kuranlar, yeni ürünlere yatırım yapanlar, uzun ömürlü girişimlere imza atarlar ve en yüksek başarı seviyesine ulaşmak için çevresindekilere yeteneklerini kullanması konusunda ilham verenler, az gidilen yolu takip edenlerdiri  “İlk ve en iyi olmak” ile özetlemişler.
 Hayalini kuracak bir şey vardır. Ama zamanı geldiğinde bulunduğunuz yerden ayrılıp kendi tarzınızı bulmak için harekete geçme konusunda istekliliği “Yenilikçi olmak” ile bünyelerinin tamda ortasına yerleştirmişler.

 Bir müdür düşünün çalışanlarının yoğunluğu görüp portakal kasalarını kucaklayıp onlar görmeden yardımcı olma çabasındayken…  “Saygılı ve anlayışlı olma” konusunu başka şekilde tasvir edemezlerdi.

 Veee gördüm ki çoğu şirketin bile bile lades dediği ve bana göre geri kalmışlıktan öte olmayan “güç mesafesi” artık o kadar azalmış ki gerçek AİLE olgusunu oluşturmuşlar.


 Teşekkürler Gloria Ailesi, böylesi önemli bir dönemde böylesi organizasyonu ülkemize yaşattığınız için ve umalım sizleri örnek alıp yaşama geçirecekleri 😉


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s