İmece Usulü İK İç Denetim Listesi Projesi


  Çocukluğumun neredeyse tüm yaz aylarının geçtiği, benim için çok hayati derslerin öğretildiği ve geçtiğimiz günlerde bu hayatta yaşamını kaybettiği Babamı defnedecek kadar önemli olan Kırşehir ili Mucur ilçesi Yazıkınık Köyü… Bu köyde hayatıma renk katan çok şey yaşarken, toplumlumuz için önemli ve o kadar değer teşkil eden olgusu İMECE iliklerime kadar nüfus etmiş.

  Materyalist dünyanın değerlerini yitirdiği günümüzde aslında küreselleşmenin etkisiyle küçük bir köy halini alan dünyada, aslında bu tür olguların yaşatılması gerektiğini her daim düşünmüşümdür. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde 4Ekip’in planlamış olduğu “İnsan Kaynakları İç Denetim Listesi” projesinde İmece usulü çalışılacağını duyduğumda tabiri caizse “balık gibi atladım”.

  2 aylık kısa bir sürede İnsan Kaynakları alanında birebir içinde olan yada dirsek temasında olan birbirinden değerli 21 köylünün (affınıza sığınarak) yoğun saha araştırması, bilgi birikimi, entelektüel sermayesi vs. ile harika bir yapı inşa edilmiş oldu.

  Bu yapıyı kolaylıkla indirip kullanabilirsiniz. Kullanırken 4Ekip e ve onlar sayesinde oluşuma destek olan diğer köylülere “Hay Allah razı olsun sizden.”i esirgemeyin. Nede olsa bizim köyde hep böyle denir 😉

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s