Organizatör İnsan Kaynakları Uzmanı !

  Şu günlerde uluslararası bir organizasyonun telaşı içerisindeyiz. Bundan beş yıl önce amatörce yaptığımız, fakat Beyaz Show’a çıkacak kadar ses getiren uluslararası dans yarışmasının daha profesyoneli olan ve Gloria Hotels in ev sahipliğinde dünyaca ünlü dansçının yer alacağı Gloria World Open  yarışmasının organizasyon komitesinde, Organizasyon Sorumlusu – İK Uzmanı  olarak çok farklı deneyimler elde ettim. Amatör ruh, profesyonel anlayış, kurumsal şirket, basit vizyon, karmaşık sistem, insan yönetimi, bilgi transferi, öz güven, güven, saygı, zorluk, uykusuzluk, üst yönetim, bürokrasi, diplomasi  ve sayamayacağım birçok farklı katkı sağlayan etken…

  Gerçek anlamda bakıldığında bir İKcının bu tür yapı içinde ne işi var şeklinde görüşlerinin olmasının aksine benim düşünceme göre bir yapıyı yöneteceksen bunun her alanında fikir sahibi olman gerekmekte. İK alanında kazandığımız deneyimler bu tür deneyimlerle örtüştürüldüğünde, kurumsal şirket bünyesinde alacağın üst düzey görevlerde organizasyon yapısını  harekete geçirecek ve onu dinamik tutacak donelere ulaşmış olacaksın ve bu sana, ekibine güç katacaktır. Diğer yandan bu çalışmalarda insanlarla ile yakın temasta olup onların sorunları anlayabilme ve kalıcı çözümleri en kısa sürede gerçekleştirme disiplini sağlayacaksın.
  Çoğu zaman kabul gören biri olmamakla beraber , biz İKcıların halen bordo uzmanları olarak anılmamızın nedenleri aslında kendimizde saklıdır.  Nerede olursanız olur değişin ve gelişin. Eğer bulunduğunuz kabın şeklini almaya başlarsanız alarmlarınız çalsın. Bu bağlamda şekil alan değil, şekil veren uzmanlar olursunuz.
  Son olarak geçtiğimiz günlerde tüm sosyal hesaplarımda paylaştığım şu yazımla mutluluk dilemek isterim 😉
  “Farklı düşünme tarzları beyninizi geliştirir. Hayvanlarla, çocuklarla, entelektüel seviyesi farklı olanlarla vakit geçirin. Sizden farklı düşünen insanlarla sohbet edin. Değişime açık olduğunuz zaman gelişiminiz kaçınılmaz olacaktır.”  

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s