Artık Rakip Yok,Rakipdaş Var

  

  Dünya her geçen gün değişmekte ve değişen dünyaya ayak uymayanlar bir bir bu yarışta kenara çekilmekte. Değişen dünyada her şey sanallaşıyor ve bunun olması da gerekmekte.Alışkanlıklarımız,ihtiyaçlarımız,yaşam şeklimiz, çevre ,doğa …

  Hal böyle olunca rekabet anlayışımız da değişiyor. Artık sektörel anlamda rakiplerimizle beraber kararlar alınmakta ve ortak hedeflerde buluşulmaktadır. Piyasada olumsuz imaj algısı yaratmamak adına ,hangi sektör olursa olsun ,sektörü kirli göstermemek için rakiplerimizle beraber çalışma durumu doğmuştur.

  Bunun en güzel örneklerinden biri , ülkemizin rekabet avantajını elinde bulundurduğu ve markalaşma potansiyeli olan ürün gruplarına sahip firmalarımızın, üretimlerinden pazarlamalarına, satışlarından satış sonrası hizmetlerine kadar bütün süreçleri kapsayacak şekilde yönetsel bilgi birikimi, kurumsallaşma ve gelişimlerini sağlayarak uluslararası pazarlarda kendi markalarıyla global bir oyuncu olabilmeleri ve söz konusu markalar aracılığıyla olumlu Türk malı imajının oluşturulması ve yerleştirilmesi amacıyla oluşturulmuş devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı TURQUALITY®.

  2004 yılında yürürlüğe girmiş bu proje firmalara kurumsal,finansal ve operasyonel anlamda destekleyen bir markalaşma olanağı sunuyor ve onlara markalaşma yol haritası çıkarıp birlik ve beraberlik içinde olumlu Türkiye imajı çıkarmaktadırlar.

  Haliyle sepetteki çürük bir yumurta diğer yumurtaları da kokusuyla etkileyeceğinden şahsen sepetten ürün tercih etmem. O sebeple ya çürük yumurta sepetten çıkarılacak yada çürümeyecek şekilde taze tutulacak.

  
 Birlikten huzur ve güç doğar… İK Blogerdaşları olarak buna diğer bir örnek olabiliriz 😉    
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s