Pazarladığın Her Neyse Değer Kat  Bildiğiniz üzere dünyada her şey pazarlama üzerine kurulmuştur. Birisiyle tanıştığımda olumsuz imaj vermemek adına dikkat ettiğimiz şeyler aslında pazarlamadır yada öğretmenimizle görüşürken yada eşimizle konuşurken …

  Görsel içeriği olmayan neredeyse hiçbir ürün dikkatimizi çekmemektedir.  Tabii birde buna sosyal medyadan baktığımızda kurtuluşu hemen hemen hiç yok.


  Şimdi size pazarladığınız şey için birkaç ipucu vereceğim 😉

1.Temel  Görüntü Optimizasyonu
  Optimizasyon, sitenizin kalitesini ve sitenize gelen trafiği ve reklamlarının performansını iyileştirmek üzere sitenizi ve sitenizdeki reklamları değiştirme işlemidir. Optimizasyon, hedeflerinize bağlı olarak, reklam uygulaması iyileştirmelerini veya siteniz üzerindeki değişiklikleri içerebilir. Başarılı birçok kuruluş en verimli reklamı bu sayede yapmaktadır. Çünkü,sizde bilirsiniz ki internet kullanıcılarının önemli bir bölümü sadece ilk sayfadaki linklerle ilgilenir.Firmanızın hedef kitlesi olan müşterileriniz, seçtiğiniz anahtar kelimeler ile web sitenize bilinçli olarak ulaşmaktadır.Bu yüzden arama motorlarında birinci sayfada çıkmak son derece önemlidir. Unutulmaması gereken ise insanlarda ilk sayfada çıkan firmaların güçlü ve prestijli firmalar olduğu kanısı yaygındır.

  Peki bunun için neler çok çokkkk önemli;

Hosting: Bu konuda dili yanmış biri olarak söyleyebilirim ki paranıza acımayın. Güvenilir hosting şirketleri ile anlaşın. Güvenilir bir hosting aramak için www.sitegeek.com u kullanabilirsiniz.

Sayfa Yükleme Süresi: Görüntü yüklemelerinde bir analiz yapın ki bu size sayfanın yavaş olup olmadığını gösterecektir.

Dosya adı: Dosya adınızın anahtar kelimesi koyulaştırılmış olsun ve ayrıca açıklamalarınızda da koyulaştırma kullanın. Dosya adı yapıldığında ise ne içerdiği hakkında anahtar kelimeler ve bununla ilişkili marka isimlerini deneyin.

Alt Text : Arama motorlarında görüntüyü tarif etmek için kullanılır. Burada kullanılan anahtar kelimeler görsel olarak arama motorlarında görselinizi öne çıkarabilecektir.Telif haklarından sıkıntı yaşamamak adına size ait olan şeyleri kullanmaya dikkat edin.
2. Görsel ve Yazı Birlikte Kullanılsın
  Artık ürün ya da hizmet hakkında bilgi vermek istiyorsak görsel üzerine yazılan bilgilendirmeler daha etkili olduğunu unutmayalım.  Metin ve görüntü birlikte kullanıldığında sosyal takipçilerin yüzlerinde tatlı bir gülümsemeye neden olabilecek büyük bir fırsattır aslında. Bu görselle beraber daha fazlasını merak edenler dolaylı olarak sizi incelemeye başlıyor. Eğer planlı bu şekilde görseller paylaşırsanız bunun etkisini göreceksiniz. Ama önemli olan sade ve basitlik,abartı yok 😉

3. Görüntüler İçeriğinizi Açıklasın
  Facebook,Google Plus ve Twitter gibi sitelerde paylaşımlarda bulunurken görsellerinizin sizi yansıtmasına çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Hangi platformda olursanız olsun güzel arka fonla bütünleşmiş bir yazı takipçilerinizi etkileyecektir.Ama her şey sizle örtüşmeli.

4. İnfografik Harita
  İnfografik paylaşımlar sizin hakkınızda önemli ne varsa en basit şekilde müşterilerinize,takipçilerinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Bildiğimiz üzere her şeye hızlı ulaşmak daha cazip gelirken, kendiniz hakkında birilerine bilgilendirme yapmanın en basit ve etkili yolu burası. Tabii bunu yaparken geçmişinize ait çok kapsamlı ve gerçekçi bilgiye sahip olmanız gerekiyor.
   
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s