Burs Arayanlara…

         
     Birçok insan üniversite hayatında mutlaka bir yerlerden maddi destek görmüştür. Yoksa o kadar zor dönemleri atlatmak tek başımıza kolay olmazdı.  Özellikle kendimden de bildiğim üzere bazı kurum ve kuruluşların bursları bu konuda destekleyici konumunda yer almıştır. Bugünlerde takip eden arkadaşlarımız için belirtmek isterim ki oldukça başarılı burslar var. Bunları sizler için bir araya getirmeye çalıştım. İlgisini çekenler, biraz göz atın bakalım 😉

 ANADOLU EĞİTİM VE SOSYAL YARDIM VAKFI BURSLARI
Karşılıksız bir burs programıdır. İstenilen şartlar ise;
          Maddi desteğe ihtiyaç duymak ( kim duymaz  ki J  ) ve akademik başarı
          Yurt içinde eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci statüsünde olmak
          Disiplin cezası olmamalı
Ödenecek burs  miktarı ise şimdilik 325 TL  olup 9 ay verilecek. 
Son başvuru tarihi 30.09.2014 .
Detaylı bilgi için : www.anadoluvakfi.com.tr
TÜRK EĞİTİM VAKFI BURSLARI
     Öğretim kurumlarınca seçilenlerin yanı sıra, her yıl engelli ve yetiştirme yurdunda barınarak yüksek öğrenim görmeye hak kazanan öğrenciler ile doğal afetlerden zarar gören ailelerin öğrenim gören çocuklarına da burs tahsis edilmektedir.
       Ödenecek burs  miktarı ise şimdilik 400 TL  olup 9 ay verilecek.  Yüksek Lisans  için 700 ve doktora içinse 1000 TL şeklinde.
TEV Üstün Başarı Burslarından yararlanmak isteyen, kendisinde liderlik vasıfları taşıdığına inanan adayların 20 Ağustos-20 Eylül tarihleri arasında TEV’in web adresinden form doldurması, çıktısını alıp, istenilen belgelerle birlikte dosyasını TEV’e ulaştırması gerekmektedir. 😉
ELGİNKAN VAKFI BURSLARI
      Elginkan Vakfı lisans düzeyinde öğrenim gören, başarılı ve maddi durumu yetersiz üniversite öğrencilerini desteklemekte.
       Biraz ayrımcılık yapmış olmalarını göze alarak, temsil edilen üniversiteler (ODTÜ, EGE, İTÜ, İÜ, Boğaziçi Üniversiteleri) ve Vakıf Yönetim Kurulunun belirlediği (Yıldız Teknik Üniversitesi ve Celal Bayar Üniversitesi) Üniversitelerle işbirliği içerisinde lisans düzeyinde öğrenim gören başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencileri burs imkanı sağlayacaklar.
Ödenecek burs  miktarı ise şimdilik 320 TL  olup 12 ay verilecek.  Yüksek Lisans Bursu aylık 500 TL / Ay’dır. Doktora Bursu aylık 800 TL / Ay’dır.
JEAN MONNET BURS PROGRAMI
İmkanımın olmasını çok istediğim bir burs programı olarak bakabiliriz. Açıkçası bu şekilde burs programları ya benim zamanımda yoktu ya da bu konularda oldukça bilinçsiz olduğumuzda takibinde değildik. Kesinlikle yetkinlikleriniz bu bursun şartlarını karşılıyorsa bence kaçırmamakta fayda var.
Bu program sadece üniversiteleri değil aynı zamanda kamu kurumlarında ve özel şirketlerde çalışanları da ilgilendirecek bir program şeklinde gözükmekte ve yine tekrarlamakta fayda var … Çok başarılı … J
Kesinlikle tek tek satır satır inceleyin 😉
JAPONYA HÜKÜMETİ MONBUKAGAKUSHO:MEXT BURSU
Japonya Hükümeti (Eğitim, Kültür, Spor, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı:MEXT) tarafından yürütülmekte olan burslu yabancı öğrenci sistemi çerçevesinde Türkiye’de; “Araştırma”, “Lisans”, “Teknik Meslek Yüksekokulu”, “Meslek Yüksekokulu” ve “Japonca ve Japon Kültürü Araştırmaları” olmak üzere 5 kategoride burslar verilmektedir.
Japonya Hükümeti (Monbukagakusho:MEXT) Araştırma Bursu
Japonya Hükümeti (Monbukagakusho:MEXT) Lisans Bursu
Japonya Hükümeti (Monbukagakusho:MEXT) Teknik Meslek Yüksekokulu Bursu
Japonya Hükümeti (Monbukagakusho:MEXT) Meslek Yüksekokulu Bursu
Japonya Hükümeti (Monbukagakusho:MEXT) Japonca ve Japon Kültürü Araştırmaları Bursu

                     Duyumlar geldikçe paylaşıma devam edeceğim 😉
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s