Time Management

        Birçok bilim insanı bu alanda çalışmalarda bulunmuş ve gerçek düşünceleriyle çalışmalarının sonucunu ortaya koymuşlardır. Diğer yandan ise zaman yönetimi konusunda ihtisas yapmış İnsan Kaynakları uzmanları yada türevleri bireylerin şu ya da bu şekilde çalışma planlamaları yapmaları konusunda onlarca fikir ortaya atmışlardır. Gelgelelim ki çoğu da iş görür öğütler olarak kullanılmıştır.

      Son günlerde ise yeni bir zaman yönetimi mantığı ortaya çıkmış. Özellikle grup çalışmaları yapan şirketlerde bu yöntem oldukça başarılı olmuş ve uygulama konusunda bulunduğu yapıya oldukça bereketli gelmiş (Boston Consulting Group gibi) . Bu yönetim anlayışı ise sadece ve sadece bireylere grup halinde “izin verme”. Yani siz şu işi şu güne kadar yapın bitirin sonraki günler tatilsiniz J Bence kabul edilebilir bir yönetim anlayışı.

         Mesela patron geldi ve size “ Merhaba arkadaşlar, X işini bu hafta sonuna kadar bitirmeniz durumunda 3 günlük izin veriyorum.” derse otomatik olarak hızlı ve etkin bir zaman yöneticisi olur çıkarısınız. Yani işin özüne gelirsek bazen zaman yönetimi,  bir grup halinde çalışarak işleri hızlı şekilde bitirebilir ve istediğimiz zamanı istediğimiz şekilde değerlendirebiliriz J   
Not: “Zaman Yönetimi” deyince çok afilli olmuyormuş.Ondan “Timeeee Managementttt” 🙂 
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s