Ne Kadar Tanıdıksa O Kadar Başarılı

         Harvard Business School Profesörü Robert Huckman ve Unıversity of North Carolina Doçenti Bradley Staats’ın yaptığı çalışmaya göre birlikte çalıştığımız takım arkadaşlarımıza ne kadar aşina olursak o kadar etkin ve verimli işler yapabileceğimizi göstermektedir.

        Bu yapılan çalışma doğrultusunda ise elde edilen 5 temel faktörü bizlere şu şekilde sunuyorlar;

Faaliyetler Düzenlemek;  bir ekip ne zaman ve nasıl çalışacağını öğrendiği taktirde daha verimli işler gözlenmekte ve bunun içinde faaliyet düzenlemek önem teşkil etmekte.
Bilgiye Ulaşmak; çalışma arkadaşlarımıza baktığımızda kimin hangi konuda ne bilgisi olduğu bildiğimiz taktirde yapılacak işlerimizde amorti değerimiz daha da artıyor.
Değişime Uymak; sürekli değişen pazarda ekipler eğer birbirine aşina ise bu durumdan hızla çıkıyor ve etkin çözümler gözler önüne seriyor.
İnovasyon İçin Bilgi Entegrasyonu;  ekip aşina olduğu için bilgi paylaşılıyor ve etkili iletişim kolaylaşıyor. Bu da bilgiyi entegre ederek yenilik doğuracak çözümleri ortaya çıkarıyor.
Değeri Yakalamak; aslında en önemli unsur ekip çalışmasında bu olarak görülmekte. Rakipler karşısında taklit edilemeyecek bir kabiliyet geliştiriliyorsa, bu değeri yakalamış birbirine alışık takım çalışmasından kaynaklanıyor.
       Araştırma konusunda devam ettiğimizde ise aslında yorgun ,fakat birbirine alışık takım arkadaşlarının , birbirine tam alışmamış ama dinç çalışanlardan daha az hata yaptığı gözlenmiş.
     Gelgelelim bu anlamda baktığımızda şuan ki mevcut durumda çok iş değişimi bazı gözler tarafından iyi karşılanmakta. Eee hem birbirine alışmış takım arkadaşı olalım hem de çok sık iş değişimi olsun J J

       Sanırım  yine çok bilinmeyenli oturgaçlı götürgeç içinde seyahate başladık J


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s