Ne Kadar Çok Düşünüyoruz…

      Dünyamızda var olan güzellikler karşısında insanoğlu nedense hep daha fazlası için hırs edinip olayları kötüleştirmektedir. Bir bakıma kötülük doğasında yer alan içsel savaş diğer mutlu olmak için iyilikle yaşamak gayesinde olanları etkiler.

      Günümüzde yaşanan olumsuz olayların etkenlerinin en başında yer alan bu içsel savaş kendi girdabına kapılmıştır.  Fakat bu girdap kendisini çekerken muhakkak ki yanında da bazı iyilikleri  de çekmektedir.  Toplum olarak açıkçası bu girdaba ya da girdaplara kapılmamak adına bazı önlemler almamız gerektiği düşüncesindeyim. Bunun en başında da “Düşünmek”  olduğu kanısındayım .

     Terry Josephson   “ Ne yaparsanız yapın, nereye giderseniz gidin bütün hayatınızı kafanızın sınırları dahilinde yaşarsınız.”  şeklinde bir söylemle düşüncenin aslında mekan, yer ile alakasız olduğunu, insanın var olduğu yapının, mimarisi olduğunu göstermektedir. Bu bağlamda bakıldığında bizler düşüncelerimizde ya var ediyor ya da yok ediyoruz.  Bu durumda ise düşünce olgusunu pozitif hale getirmek adına bazı uğraşların olması gerekmekte. Yoksa bahsettiğim girdap hem bizi hem de yakınlarımızı çekecektir. Pozitif yaşam pozitif düşünceyle alakalı olduğunu varsayarsak neden yaşamımızı negatif yaşamak için harcayalım ki …  
       Bunu bir “DÜŞÜNELİM” 😉 
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s