Düşün !

     Yürümeyi ve konuşmayı söktüğümüzde ,bunu tek başımıza yapmış olmayız. Sürekli yanımızda bizi destekleyen bir koça sahibizdir. Annemiz,babamız ya da akrabalarımızdan birileri… Ne zaman yere düşsek bize hakaret etmezler,aksine akıllı yavrum haydi tekrar dene derler. Belki tekrar düşeriz,sonrasında düşmemek için kendimizce yollar buluruz. Masaya veya sağa sola tutunmak gibi… Ama büyüdüğümüzde ve artık kendi kararlarımızı kendimiz alacağımızda koçlarımız öyle bir manada bizi cesaretlendirecek durumda olamazlar.

      Bu durumda aslında baktığımızda yapmamız gereken şey Coca Cola’nın CEO’su Muhtar KENT’in dediği gibi haftada 2 saati düşünmeye ayırmaktır. O anda neye ihtiyaç duyduğumuzun bilincine varırız. Aslında baktığımızda kendimizi dinlemek için sadece bize verilmiş tek bir ömür vardır ve o da çok hızlı akmaktadır. Düşünmek,dinlemek için zaman ayırmak hayatlarımızı amaçlarımızdan uzaklaştırmamanın yollarıdır.
       Baktığımızda ne zaman boş an bulsak ya TV ya akıllı telefonlarda ya da internet karşısında zamanımızı bitiririz. Sessiz kalmayı ve içimizde henüz kısık olan sesleri dinlemeyi seçmek için iyi yaşanmış bir hayatın anahtarını biraz görmemezlikten geliriz. Aslında oturup düşünecek o kadar zamanımız varken biz anahtarı hep başka şeylerde ararız ve o sebeple hep başta bahsettiğim koçluğa ihtiyaç duyarız.
     Ne dersin ,bu hafta kendine bir iyilik yapıp sadece 1-2 saati kendine ayırıp ben ne yapıyorum ve önümüzdeki  1 hafta ne yapacağım veya ne yaparsam benim için daha iyi oluru düşünmeye veya kendini  dinlemeye…  Biraz bencillik yap ve kendini dinle hiçbir şey yapmadan . Belki başkalarını da dinlemeyi ve anlamayı öğreniriz;)
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s