İçten…

       Ormanlarda özgürce  ve cesurca kükreyen aslan ile gökyüzünde istediği gibi kanat çırpan kartal… Sizce onlar yaşadıkları ortamda engeller karşısında durup küsüyorlar mı? Ama biz insan olarak zorda kaldığımız durumda bir içe kapanma yaşar ve bulunduğumuz yerden şikayetçi oluruz. Daha da ilginci kendi içimizi karartırız.

Diğer yandan güzel bakmayı unuttuğumuz için, hükmetmeyi yaşamak zanneder,haksızlık ve acımasızlık karşısında mezar taşı kesiliriz. Zannetmeyin ki yaşadığımız kötülükler veya yapılan kötülükler bizi kötülük zindanlarına hapsediyor. Oraya giren ve kitleyip anahtarı pencereden atan bizleriz.

              Hayatın güzelliği gökyüzünden akan yağmur damlaları gibidir. Yapılacak her kötülük bizi ölümden uzaklaştırmaz. Öyleyse neden gökyüzünden gelen bereket yağmurları gibi bizde çevremize bereket saçmıyoruz. İmkanlarımız varken onları heba edip , karamsarlaşan bireyler oluyoruz. Boşu boşuna üzülüyor ,boşu boşuna kendimize engeller koyuyoruz.  Elin,ayağın varken, gözlerin görüyor,kulakların duyuyorken  bence bunlara sahipliğin için bunlardan yoksun olanlardan ilham al . Ulaşmaya çalıştığın daha güzel bir hayat; lüks ev,araba ve para olmasın. Olanlardan ders al!
İyi dinlemeler;) 
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s